Zahrada - velikost a umístění

Rozhodující je velikost pozemku, charakter terénu, orientace zahrady. Na půdním druhu závisí, zda se půda rychle prohřeje a umožní brzké jarní propuknutí rostlin, nebo půda zůstane na jaře chladná a jílovitá, což zpomalí růst vegetace.

Zahrada – co si od ní slibujete?

Hodláte si proměnit zahradu v zelený park se spoustou zeleně? Nebo snad máte v úmyslu pěstovat hlavně zeleninu a ovoce? Chcete využívat zahradu k relaxaci nebo provozovat na ní i nějaký sport? To a další věci si musíte zodpovědět ještě dříve než se odhodláte k budování.

Zahrada a váš čas

Při zakládání zahrady by jste si měli také uvědomit, kolik času jste ochotni jí věnovat. Některé rostliny, keře a stromy si vyžadují mimořádnou péči. Koneckonců i zastřihávání trávníku a živého plotu vyžaduje určitý čas.

Zahrada – velikost zahrady

  • Rozhodující je velikost pozemku, charakter terénu, orientace zahrady.
  • Zanedbatelná není ani kvalita půdy.
  • Pro některé rostliny jsou vhodnější kyselé půdy, pro jiné vápenaté či alkalické.
  • Na půdním druhu závisí, zda se půda rychle prohřeje a umožní brzké jarní propuknutí rostlin, nebo půda zůstane na jaře chladná a jílovitá, což zpomalí růst vegetace.

Zahrada – okrasná nebo užitková?

  • Budete rozdělovat zahradu na okrasnou a užitkovou?
  • Budete na zahradě zřizovat posezení s lavičkami (co si vytvořit rovnou pergolu?), nebo bude součástí zahrady krb?
  • Budete chtít mít na zahradě bazén nebo jezírko?
  • Uvažujete o tom, že na zahradě budou další stavení – jako zahradní domek, přístřešek pro auto apod.?
  • Jaký použijete materiál na stavbu plotu, cestiček, zahradního posezení?

Zahradní architekt a zahrada

Své představy a přání můžete vložit také na bedra zahradního architekta, který vám s celým projektem pomůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21616 (zahrada-bydleni.cz#9520)


Přidat komentář