Rozdíl mezi žulou a mramorem pro koupelnu

Uvažujete o nové koupelně? Přemýšlíte, jaké obklady budou pro její interiér ty nejlepší? Velké oblibě se v dnešní době těší žula a mramor. Pokud Vás taky tato možnost zaujala, přečtěte si o ní více informací.

Přemýšlíte o rekonstrukci koupelny? Již Vás omrzela původní koupelna a chtěli byste jí oblíknout nový kabát? Pokud právě listujete internetovými stránkami a hledáte nevhodnější a nejatraktivnější obklady pro Vaši koupelnu, pak nebude rozhodně jednoduché vybrat ty nej obklady. Nabídka obkladů pro koupelny je tak široká, že dělá problém téměř každému vybrat z toho kvanta obkladů, protože většina je jich krásných a lákavých. Jen se podívejte do katalogů jednotlivých koupelnových studií. Z každé stránky na Vás dýchne nádherná, stylová a moderní koupelna, kterou byste si jistě dokázali představit mít doma. Pokud máte již nějakou představu o tom, jak by měla koupelna vypadat, pak bude Váš výběr jednodušší.

Důkladně si vše naplánujte

Rekonstrukce koupelny pohltí mnoho finančních prostředků. Proto neponechávejte nic náhodě a vše si důkladně naplánujte, abyste věděli, kolik co bude stát a jaké máte ještě** finanční rezervy**. Dnešní obklady lze pořídit poměrně levně, záleží na materiálu, na jejich velikost, provedení a složitosti obkladačských prací.

Jaký materiál pro koupelnu použít?

Mezi nejčastěji vybírané obklady pro koupelnu patří keramické obklady. Ovšem rozhodně se nejedná o jediný materiál. V dnešní době můžete pořídit obklady skleněné, kamenné nebo korkové. Stále častěji se však v koupelnách objevují materiály, jako je žula a mramor. Jde o materiály, které vypadají luxusně, a dávají každé koupelně nezapomenutelné kouzlo. S takto obloženou koupelnou rozhodně nešlápnete vedle. Ani mramor, ani žula nikdy neomrzí. Není to hit poslední doby, který by měl za pár let vyjít z módy. Jde o kvalitu, která se rozhodně vyplatí. Při pořizování obkladů do koupelny se neřiďte pouze cenou, a vzhledem, ale hlavně si zjistěte co nejvíce informací o vlastnostech materiálu, o údržbě takového materiálu, o jeho životnosti. Důležitá je také složitost manipulace při jeho obkládání na stěnu.

Obklady a dlažby ze žuly

Žula je ideálním materiálem pro koupelny. Tvrdá žula se vyrábí v mnoha formách a tyto všechny se využívají v koupelnách. Nejen jako obklady, ale především jako dlažba. Proč je žula do koupelny a nejen do ní tolik oblíbená? Žula je takřka** nezničitelný materiál.** Nemusíte na ni brát ohledy. Snese všechno. Žula je pevný materiál, který snese jakékoliv zatížení. Odolává vysokým teplotám i působení chemických látek. Proto je vhodná nejen do domácí koupelny, ale také do různých salonů, kde se koupelny podrobují důkladné hygieně i několikrát za den.

Jak vypadá žula v koupelně?

Žuly jsou obvykle do šeda zbarvené s jemně modrým odstínem. Z katalogů však můžete znát i červené žuly, které jsou také časté a vypadají dobře. Barevné spektrum žuly je velmi široké a Vy si můžete koupelnu zařídit v odstínu, který upřednostňujete. Žula má až 500 odstínů, proto máte opravdu z čeho vybírat. V tom jsou její velké výhody spolu s pevností a odolností materiálu. Žuly jsou velmi lákavé i z toho důvodu, že jsou stejnoměrně zrnité, jsou snadno zpracovatelné, lesklé, hladké a jsou vysoce odolné proti kyselinám a chemikáliím. Žula jako materiál pro obklady a dlažbu se hodí skutečně všude. Díky svým vlastnostem patří k jednomu z nekvalitnějších a nejodolnějších materiálů vůbec. Pod žulu je možné umístit podlahové vytápění, které obzvláště v koupelně oceníte. Není nic příjemnějšího než z vyhřáté vany stoupnout bosou nohou na teplou dlažbu.

Proč jsou žulové podlahy vhodné pro koupelny?

Přemýšlíte, zda si pořídit žulovou dlažbu do koupelny? Zde Vám uvádíme několik důvodů, proč se rozhodnout právě pro tento materiál. Žuly poskytují odolnost proti mikroorganismům, jako jsou houby nebo plísně. Žuly jsou odolné vůči většině chemikálií, které se běžně používají jako čistící prostředky. Nedochází k jejich poškození a vy tak nemusíte brát ohledy na to, jaké chemikálie používáte. Žuly jsou odolné proti korozi. Dlažba v koupelně bude vypadat neustále jako nová. Zub času se na ní nemá šanci projevit.

Možnosti využití žuly

Žula je zcela přírodní materiál. I proto má výborné tepelné a izolační vlastnosti. Hodí se, jak jsme již zmínili, pro podlahové vytápění, ale své uplatnění najde také jaké podlaha kolem krbu a kamen. Vyniká svou extrémní tvrdostí. Vedle koupelny je žula vhodná také do kuchyní, do předsíně, do hal, do obývacích pokojů, pracoven, na stěny, do kanceláři, do domácích i veřejných bazénů, na kuchyňské desky, na parapety, schodiště či barové pulty. Žula nachází své uplatnění také v exteriéru. Použít ji můžete na venkovní dlažby, na hroby, na venkovní parapety, na venkovní schodiště nebo jako obklady na fasádu, terasy, bazény, stěny či chodníky.

Obklady a dlažby z mramoru

Stejně jako žula, tak i mramor je pro koupelnu velmi lákavým materiálem. Obklady a dlažby z mramoru patří k velmi působivým a luxusním. Mramor vyniká dlouhou životností a nabízí uživatelům jedinečný vzhled. Pokud se rozhodnete pro mramor do koupelny, pak jistě nebudete litovat. Každá koupelna se tak stane jedinečným a lákavým prostorem.

Výhody mramoru do koupelny

Mramor se vyznačuje rozmanitou strukturou a barevností. I proto je hojně používán do koupelen. Jde sice o dražší materiál, než jsou klasické keramické obklady a dlažba, ale i zde se Vám investice do něj, stejně jako u žuly, vyplatí. Mramor je tak oblíbený materiál, že si jej lidé stále častěji do koupelen pořizují. Vedle koupelen nachází využití také v exteriérech a v jiných místnostech interiéru, jako jsou kuchyně, pracovny, lázně, ložnice, sauny, atd. Mramor si pořizují především ti zákazníci, kteří hledají kombinaci luxusního vzhledu koupelny a praktičnosti. Mramor, stejně jako žula, je vhodný pro podlahové vytápění, neboť vyniká kumulačními vlastnostmi.

Možnosti využití mramoru

Mramor má stejně jako žula výborné tepelné a izolační vlastnosti. Hodí se na podlahy i pro podlahové nebo stěnové vytápění. Mramor je přírodní materiál a patří k léčivým receptivním kamenům. Jeho přítomnost v místnosti napomáhá zachovat příznivý zdravotní stav. Mramor má uklidňující účinky a zbavuje člověka stresu. Mramor mírní alergické reakce a podporuje zdravý vývoj dětí. Má pozitivní vliv na slezinu, střeva, ledviny i kůži. Mramor můžete využít především pro kuchyňské desky, do koupelen a kuchyní, do hal, chodeb a předsíní, do obývacích pokojů, pracoven, kanceláře, do bazénů, na stěny ložnice, na schodiště, na barové pulty, do saun a lázní, atd.

Závěr

Ať už se rozhodnete pro** žulu nebo pro mramor** do koupelny, nikdy neuděláte špatně. Jak jste si mohli sami přečíst, jde o přírodní materiály, které se vyznačují stejnými vlastnostmi. Investice do nich se Vám vždy několikanásobně vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21628 (zahrada-bydleni.cz#9824)


Diskuze a zkušenosti

alka | 06.04.2015 18:34
Re: Rozdíl mezi žulou a mramorem pro koupelnu rozdíl mezi žulou a mramorem do koupelny je zásadní. mramor nesnáší kyseliny, a proto ho téměř nelze čistit od vodního kamene, který se v koupelnách často usazuje. Také na kuchy?ské desky se nehodí, položíte na ni citron a máte neodstranitelný flek. i při dobré penetraci mramoru a krystalizaci jeho povrchu je to velmi choulostivý materiál. proto doporučuji důkladně promyslet, kam tento materiál v bytě použijete.


Přidat komentář