Návrhy a realizace zahrad - Říčany a okolí

Dospěli jste k rozhodnutí, že se svou zahradou musíte něco udělat? Pro někoho je práce na zahradě starostí, avšak pro mnohé zase radostí. Pokud si se svou zahradou nevíte rady, oslovte profesionály v oblasti návrhů a realizace zahrad.

Trávíte svůj volný čas rádi na zahradě? A upřednostňujete aktivní odpočinek, při němž se o zahradu staráte – sečete trávu, odplevelujete záhony a trávník, sázíte květiny a zeleninu aj., anebo dáváte přednost pasivnímu pobytu v zahradě? Ať tak či tak, vždy je nutné se o zahradu alespoň minimálně postarat – jakou intenzivní péči bude zahrada potřebovat, o tom ale můžete rozhodnout sami.

Návrhy a realizace zahrad - Říčany a okolí

Pokud jste z Říčan nebo okolí a plánujete, že na realizaci Vaší zahrady či okolí domu si pozvete na pomoc profesionální firmu, měli by jste se obrátit na zahradnickou firmu Zahrady JaZ. Firma Zahrady JaZ nabízí široké spektrum prací v oblasti okrasného zahradnictví. Řada našich čtenářů oceňuje především její komplexní servis - počínaje konzultací a vypracováním návrhu dle požadavků a následnou realizací projektu.  Tím ale její péče o zákazníky nekončí, podle jejich přání provádí celoroční či sezónní údržbu a také nabízí kompletní květinový servis a květinový smuteční servis. Mimo realizace nových projektů provádí i rekonstrukce starých nebo poškozených zahrad. Specializuje se na projektování úprav zeleně v soukromém i veřejném sektoru.

Adresa: Doubravická 1301, Praha 4, 14900

Emailové spojení: zahradyjaz@seznam.cz

Telefonní kontakt: +420 602 770 992

Firma Zahrady JaZ Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Více informací o Návrhy a realizace zahrad - Říčany a okolí naleznete zde: http://zahradyjaz.cz/

Při zakládání zahrady určujete její styl na desetiletí dopředu - Říčany a okolí

Chcete mít zahradu, kde bude potřeba pouze pravidelně sekat trávu, nebo Vás zahradničení baví, a tak jste připraveni na to, že na zahrádce s radostí strávíte hodiny práce? Upřednostníte na zahradě jen okrasné keře, stromy a trávník, anebo počítáte také se záhony na květiny, zeleninu, bylinky, luštěniny, brambory atp. Obě funkce, tedy okrasnou i užitkovou můžeme na pozemku samozřejmě i kombinovat. Záleží tedy jen na Vašich preferencích, co se Vám líbí, co ne a čemu dáváte přednost.

Každopádně je dobré si uvědomit, v jakém stylu zahradu založíte, tak bude vypadat i desetiletí poté, tedy pokud se ji Vy nebo někdo jiný po určité době nerozhodne vtisknout zcela jiný ráz. Před založením zahrady je proto velmi užitečné a přínosné vytvořit si plán, podle nějž pak budete zahradu přetvářet anebo zakládat – to v případě, že máte k dispozici pozemek, který se vlastně ani zahradou nazvat nedá, například bývalou louku nebo pole.

Díky plánu zahrada naplno využije svůj potenciál

Plán zahrady se nejdříve vytváří při pohledu shora. Postačí Vám tedy náčrt tvaru Vaší parcely, popřípadě můžete využít některý z počítačových programů. Potřebujete znát přesné rozměry parcely a proto si pozemek důsledně přeměřte. Dále potřebujete vědět, do jakých šířek a také výšek dokáží narůst jednotlivé rostliny, které chcete mít na zahradě umístěny.

Sadit malé sazenice blízko sebe se nevyplácí. Když jsou sazenice malé, zdá se, že mají okolo sebe místa dost. Jenže mnoho druhů rostlin, zejména stromy, ale i některé keře či třeba květiny aj. dokáží narůst do velké šířky, takže po létech budou zabírat mnohonásobně více prostoru, než kolik jim stačilo v době, kdy jste je vysazovali. Rostliny vysazené příliš blízko sebe si pak brzy začínají konkurovat, překážet si, vrůstat navzájem do sebe a některé mohou i uhynout.

Pokud Vám v tomto ohledu chybí vlastní znalosti, můžete využít odborné literatury, anebo využít služeb profesionálních zahradníků, kteří Vám vytvoří návrh zahrady na míru dle Vašich představ, požadavků a preferencí a zároveň při vytváření návrhu zahrady využijí svých odborných znalosti a zkušeností.

Rozložité keře nebo bujně rostoucí stromy se nevyplácí sázet také příliš blízko oplocení nebo budov, neboť i zde začnou po určité době překážet nebo obtěžovat sousedy – vzdálenost dřevin od oplocení v závislosti na jejich výšce nebo přesah větví přes plot nyní určuje také nový občanský zákoník, jenž platí od prvního ledna 2014.

Plán zahrady určí, kam umístit jednotlivé rostliny a které druhy vybrat

V jaké vzdálenosti sázet rostliny od sebe nebo od oplocení, to není jediná věc, kvůli které se plán zahrady vytváří. Poctivě a pokud možno odborně vypracovaný návrh zahrady Vám řekne, jaké rostliny si zakoupit, v jakém množství, jaké druhy volit a na které místo v zahradě je zasadit. Díky tomu nebudete tápat ani při výběru rostlin v zahradnictví, ani při jejich pozdější výsadbě na pozemku – vše tak půjde rychle, bez zbytečných prodlev a nervů. Díky návrhu zahrady se budete při sadbě dobře orientovat a v záplavě sazenice se neztratíte.

Z tohoto všeho vyplývá, že návrh zahrady je pro její přetvoření nebo nové založení velmi přínosný, u větších pozemků prakticky nezbytný. Co ale dělat, pokud si plán založení zahrady sami vypracovat nedokážete? Pokud nejste zkušený zahradník a nevíte jak na to, není třeba si lámat hlavu. Jednoduše oslovte profesionální zahradníky, kteří Vám vytvoří návrh zahrady na míru.

Kdo vytvoří návrh zahrady?

Vytvoření návrhu nového vzhledu zahrady nabízejí různé zahradnické firmy. Návrh je nejdříve vytvořen v jednoduchém pohledu shora, tedy ve formě přehledné mapky neboli plánku. Dále může být návrh vytvořen jako kresba anebo jako digitální animace ve 3D při pohledu z různých úhlů, díky čemuž si dokážete mnohem snáze představit, jak bude zahrada vypadat po dokončení, resp. až nové sazenice povyrostou a budou zabírat více místa.

Jestliže se Vám nechce vytvářet si plánek zahrady sami, anebo jste přesvědčeni, že to nedokážete, je oslovení specializované firmy dobrou volbou. V návrhu zahrady se navíc odrazí profesionální zkušenosti zahradníků, kteří plánek nevytvoří jen tak „ z kanceláře“, ale předtím si pečlivě proměří a projdou celý Váš pozemek, prověří druh a kvalitu půdy, jak je na tom pozemek s vodou, zda je spíše přistíněn nebo osluněný, zda je ve svahu nebo v rovině, jak je orientován vůči světovým stranám, v jaké nadmořské výšce se nachází atp.

Do vytvářeného návrhu samozřejmě promítnou také Vaše preference a požadavky na to, jak by měla zahrada vypadat a jaké typy nebo druhy rostlin či další prvky (voda, kameny, zahradní stavby, hřiště,…) v ní požadujete.

Realizace zahrady Říčany a okolí

Samotný návrh zahrady by ale nebyl ničím, kdyby nedošlo k jeho realizaci. Návrh si můžete vytvořit sami, nebo můžete jeho zpracování přenechat odborníkům. A totéž platí o realizaci návrhu.

Když je návrh zahrady hotový, můžete si podle něj nakoupit všechny potřebné rostliny a dle plánu je vysázet na určená místa na pozemku. To ale bude znamenat dovoz velkého množství rostlin, kterými si můžete snadno znečistit auto a v případě větší zahrady by se Vám do něj všechny rostliny stejně ani nevešly, nemluvě o keřích nebo větších stromcích. Dále bude třeba vykopat spoustu jam a poctivě zasadit rostlinu po rostlině. Stromky a keře pak potřebují obzvláště hluboké jámy. Když je všechno zasazeno, je dobré použít ještě mulč, který zabrání růstu plevelů okolo sazenic. Pokud nesázíte na čistém pozemku, kde dříve nic nerostlo, přibývá tím ještě další práce s odstraněním plevele nebo starých, dožitých, nevzhledných či nehodících se porostů.

Jestliže se všem těmto namáhavým a zdlouhavým pracím chcete vyhnout, můžete si od stejné firmy, která Vám návrh zahrady vytvořila, nechat zahradu také zrealizovat – na pozemek přijede parta zahradníků, a to, co byste sami dělali celé dlouhé dny i týdny, oni budou mít hotovo na menších zahradách i za jedinou směnu, na větších pak budou pracovat v řádu dnů.

Odborná pomoc se prostě vyplatí, a to nejen kvůli výrazné úspoře času a fyzických sil, ale především z hlediska profesionálního přístupu, který pocítíte od návrhu zahrady na míru až po její kompletní a poctivou realizaci.

Zakládání zahrad Říčany a okolí

Příroda byla odpradávna nedílnou součástí života. Utvářet zahradu tak, aby byla krásná v každou roční dobu, bylo považováno za nejvyšší umění. Ačkoli má člověk v moderní době mnoho technických vymožeností, na zahradní umění poněkud zapomněl. Pustit se do založení zahrady můžete sami, pokud máte zkušenosti a nastudovanou vhodnou odbornou literaturu. Ještě před tím je však třeba si ujasnit, co od zahrady očekáváte, k jakému účelu bude sloužit, kdo v ní bude žít. Nejste-li zkušenými zahradníky a se založením zahrady si nevíte rady, můžete si najmout firmu nebo architekta, která poskytuje kompletní služby. Změňte plochu kolem domu v zahradu snů, kde bude trávit čas celá rodina. Zahradníci a zahradní architekti společnosti JaZ Company s.r.o. vám rádi pomohou, připraví návrhy k úpravám nebo zakládání zahrad a zajistí kompletní realizace zahrad podle vašich představ i přání.

Zavlažovací systémy Říčany a okolí

Už vás nebaví zalévat trávník ručně a běhat po zahradě s konvicí? Přáli byste si větší pohodlí a více volného času? Nechcete už otravovat souseda, když se chystáte na dovolenou? Možná je čas se začít zamýšlet nad zavlažovacím systémem.** Zavlažovací systém** šetří čas, práci i vodu a umožňuje využít vodu tam, kde je opravdu potřeba a navíc ve vhodnou chvíli. Představuje sice investici, kterou je potřeba naplánovat, ale na druhou stranu snižuje spotřebu stále dražší vody i o 30 -50 %. A navíc automatika bude o rostliny pečovat za vás. Trh nabízí různé druhy systémů v odlišných cenových relacích, každý se hodí pro jiného uživatele a jinam, proto je potřeba vybírat důkladně.

Údržba zahrad Říčany a okolí

Zahrada potřebuje péči v každém ročním období. Profesionálové ví, že se zahrada vyvíjí v čase, ví, kdy jsou rostliny nejkrásnější a co potřebují pro svůj růst. Ví, kdy je nutno provádět řez a kdy přesazovat. Umí poradit a navrhnout řešení pro ještě větší krásu vaší zahrady, umí založit záhony, stejně jako osázet truhlíky za vašimi okny, dosadit rostlinné materiály, odplevelit výsadby, zakotvit stromy nebo vánočně vyzdobit zahradu a nabídnout i jiné sezónní dekorace. Je jenom na Vás zda je necháte se o zahradu starat v celé šíři anebo využijete jejich služby v omezené míře a část zahradních prací si budete provádět sami. Nechte zkušené a lety praxe prověřené zahradníky přeměnit a udržovat vaši zahradu, přenechejte jim starost o vaši zeleň.

Zahradní jezírka - Říčany a okolí

Chcete odbourat každodenní stres, obohatit svůj život a dopřát si příjemné zážitky u vlastního zahradního jezírka? Zahradní jezírka jsou moderním trendem ve využití zahrad u rodinných domů. Vodní hladina zahradního jezírka oživí každý pozemek a nejen to, stane se jeho dominantou. Zahradní jezírko je ideální místo pro odpočinek a vypnutí od okolního světa, má na člověka relaxační a povzbuzující účinky.

Společnost JaZ Company s.r.o. se orientuje na splnění potřeb a očekávání svých zákazníků a pomůžou vám vybudovat zahradní jezírko, které vás a vaše děti spojí s přírodou. Přijďte je navštívit osobně a popovídejte si o kouzelném světě zahradních jezírek. Kontaktovat je můžete také telefonicky na telefonní čísle 602 770 992 nebo prostřednictvím e-mailu** zahradyjaz@seznam.cz**.

Rekonstrukce zahrad Říčany a okolí

Máte starou, zarostlou a neudržovanou zahradu? Nebo máte zahradu založenou neodbornou firmou? Nebo zahrada neodpovídá stylu investora a jejímu využití? Společnost JaZ Company s.r.o. je specialista na řešení těchto nevyhovujících ploch. Navrhne Vám jak proměnit a zrekonstruovat zahradu ve funkční, estetickou a nabídne originální řešení pro Vaši nevyhovující a nefunkční zahradu, aby se opět stala zdrojem Vaší radosti a místem Vaší relaxace a pohody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21627 (zahrada-bydleni.cz#9822)


Přidat komentář