Návrhy a realizace zahrad - Opava a okolí

Rozhodli jste se, že chcete mít novou zahradu? Bude Vám stačit, když sem tam vysadíte nový keřík, anebo byste raději kompletní proměnu? Pokud si nejste jisti, jak by měla nová zahrada vypadat, oslovte profesionální zahradníky.

Vytvořit novou zahradu není jen tak, zvláště pak, pokud začínáte na pozemku, který byl dříve loukou nebo polem, takže na něm kromě trávy nebo plevele nic neroste. Na druhou stranu máte výhodu, že se před Vámi rozprostírá čistý, nepopsaný list – zahradu můžete vytvořit zcela dle svých představ. Ale i v případě, že máte již zavedenou zahradu, avšak nejste s ní spokojeni, se dá leccos změnit.

Návrhy a realizace zahrad - Opava a okolí

Pokud jste z Opavy nebo okolí, pak vám můžeme pro návrhy a realizace zahrad doporučit firmu Ing. Václav Prusek. Nemáte čas sekat a udržovat trávník a přesto chcete, aby byl ozdobou vaší zahrady? Chcete se účinně zbavit plevele? Trápí vás na vaší zahradě přerostlé a neudržované stromy či keře? Pak neváhejte kontaktovat pana Ing. Václava Pruska, který se o vaši zahradu jistě postará a všechno, co bude potřeba, uvede do pořádku. Ať vás trápí zaplevelený nebo přerostlý trávník, zanedbané keře či nebezpečné vysoké stromy, vše se dá vyřešit. Záležet bude jen na vašem přání a vaší představě o tom, co je na vaší zahradě potřeba udělat, co chcete změnit, s čím potřebujete pomoci, co chcete předělat nebo jen pravidelně udržovat. Pokud vás nabízené služby pana Ing. Václava Pruska zaujaly, pak vám na něj přikládáme také důležité kontakty: Ing. Václav Prusek – návrhy a realizace zahrad - Opava a okolí, e-mail: vaclavprusek@seznam.cz, telefonní číslo: +420 603 885 866.

Firma Ing. Václav Prusek Vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Více informací o Návrhy a realizace zahrad - Opava a okolí naleznete zde: http://www.sadoveazahradniupravy.cz/

Proč je důležité vytvořit návrh zahrady?

Možná si říkáte: „Na co nějaký návrh zahrady? Budu prostě sadit rostliny tak, jak se mi to líbí“. Jistě, vytvořit zahradu intuitivně může být také jedním ze způsobů. Avšak ve většině případů platí, že návrh (plán) zahrady je nezbytným pomocníkem, který Vám ušetří čas, peníze i pozdější problémy způsobené nevhodnou výsadbou.

Návrh zahrady si můžete nakreslit sami dle svých znalostí nebo dle návodů a nápadů z kvalitní tématické literatury, anebo pro jeho vytvoření můžete kontaktovat profesionální firmu, jež se zabývá návrhy a realizací zahrad.

Jak vypadá návrh zahrady?

Návrh zahrady představuje plánek, na němž vidíte zahradu seshora, avšak pokud oslovíte profesionály, anebo umíte výborně pracovat s počítačovými programy či třeba kreslit, můžete si návrh zahrady vytvořit také ve 3D pohledu z různých úhlů a stran. Do návrhu zahrady se rostliny zakreslují tak, jak budou vypadat za mnoho let po vysazení, až vyrostou a budou tím pádem zabírat podstatně více místa, než jako malé sazenice, což se týká především stromů i některých druhů keřů aj. Vizualizace návrhu zahrady Vám nejenže umožní udělat si živou představu, jak bude zahrada vypadat, až všechny rostliny vyrostou, ale, a to je také velmi důležité, budete vědět, v jaké vzdálenosti od sebe, od oplocení nebo od domu je sázet, aby později, až budou velké, nepřekážely, navzájem si nekonkurovaly nebo neobtěžovaly sousedy.

Profesionální návrh zahrady dokáže ušetřit mnoho času i práce

Další výhodou správně provedeného návrhu zahrady je, že budete vědět, jaké rostliny a v jakém množství zakoupit a kam přesně je na pozemku zasadit. Díky tomu se vyhnete zbytečným opakovaným návštěvám zahradnictví, dlouhému váhání a rozpakům při výběru rostlin a také výsadbě na pozemku ve stylu „pokus-omyl“.

návrhy zahrad

Zahrada okrasná či užitková?

Před tím, než si načrtnete plánek Vaší budoucí zahrady nebo vytvoření návrhu zadáte specializované firmě, byste si měli ujasnit, jaké funkce by měla Vaše zahrada plnit. Pozemky okolo obydlí prvotně sloužily k pěstování plodin a obživě svého majitele. Jinou oblíbenou funkcí pozemku je vytvoření zahrady, jež je určena k relaxaci a odpočinku. Samozřejmě je možné obě funkce zahrady účelně a s neupadající estetikou propojit. A jakou variantu upřednostníte Vy?

Okrasná zahrada Opava a okolí

Okrasná zahrada plní především roli odpočinkovou a relaxační. Přesto platí, že i taková zahrada potřebuje údržbu v podobě sekání trávy a občasného odplevelení trávníku nebo záhonů. Jinak v ní není třeba provádět výraznějších zásahů, pokud zvolíte odolné, vytrvalé a nenáročné keře a stromy, které necháte volně růst bez stříhání nebo řezu.

Okrasná zahrada však může mít různé podoby – od neutrální (běžné keře a stromy) přes zahradu zaměřenou na květiny nebo vzácné a atraktivní druhy až po zahradu v japonském stylu aj.

Užitková zahrada Opava a okolí

Naše babičky a prababičky na venkově mívaly zpravidla okrasnou květinovou zahrádku před domem a políčko s ovocným sadem za domem. Bylo to praktické i krásné, takže proč ne. I dnes se stále více osob vrací k původním hodnotám a snaží se pěstováním vlastního ovoce, zeleniny a jiných plodin být alespoň částečně soběstační. Pokud jste do této chvíle nezahradničili a chybí Vám zkušenosti, je třeba si uvědomit, že jedlé plodiny potřebují určitou údržbu od přípravy půdy počínaje, přes průběžné pletí, vysévání, sázení, případné zalévání, ochranu před škůdci až po konečnou sklizeň – poté začíná celý koloběh od začátku.

Takové pěstování vlastních plodin sice může být pracné, na druhou stranu přináší nejenže vlastní chutnou zeleninu, ovoce, brambory, fazole apod., které jsou určitě zdravější než ty z velkopěstíren a skleníků dovezené ze zahraničí, ale zároveň se Vám dostane velmi příjemného pocitu z dobře vykonané a smysluplné práce.

Pro mnoho osob je navíc práce na zahradě vlastně odpočinkem a relaxací, která toho dává více, než pouhé polehávání v okrasné zahradě, ve které je sice krásně, ale zato si tam nic dobrého k snědku neutrhnete.

návrhy zahrad

Realizace zahrady – zvládnete ji sami, nebo využijete profesionály?

Samozřejmě, že pokud budete chtít při zakládání zahrady využít služeb profesionálů, můžete tak učinit nejen kvůli vytvoření návrhu, ale také pro samotnou realizaci zahrady. Pokud nemáte čas, nechce se Vám anebo Vám chybí zkušenosti, je to tak i lepší, neboť bude práce podstatně dříve hotová a především provedena kvalitně a na profesionální úrovni.

Přesto určitě nic nebrání vytvořit si zahradu zcela vlastními silami, pokud víte, jak na to a máte dostatek odhodlání.

Stromy v zahradě a jejich vysazování Opava a okolí

Chtěli byste mít na zahradě také stromy? Zahrada zcela bez stromů, ta by snad ani nebyla pěkná, takže tato otázka je spíše řečnická. Důležitější je ale výběr druhů stromů a také volba správného místa. Umísťování stromů na pozemku totiž patří mezi činnosti, při kterých se během** vytváření zahrady** obvykle udělá nejvíce chyb. Správným návrhem zahrady však můžete veškerým chybám předejít.

Ovocné stromy v zahradě Opava a okolí

Během vysazování stromů se chybuje obzvláště často. Při vysazování malých sazenic stromů se rozestupy mezi nimi mohou zdát tak akorát nebo dokonce zbytečně veliké, avšak po letech, kdy stromy vyrostou, zmohutní a rozkošatí, se mnohdy ukáže, že mezery mezi nimi byly zcela nedostatečné. Totéž se týká vzdálenosti mezi stromy a hranicí pozemku nebo mezi stromy a stavbami na pozemku.

Problémem se následně ukazuje nejen přílišné natěsnání stromů na sebe, ale také větve přesahující za plot, které mohou souseda obtěžovat. Dle nového občanského zákoníku se plody, které ze stromu spadnou na pozemek souseda, automaticky stávají jeho majetkem. Stejně tak má soused právo větve přečuhující na jeho pozemek ořezat, což může být dalším zdrojem sousedských sporů.

Okrasné stromy v zahradě Opava a okolí

Také okrasné stromy v zahradě vyžadují pečlivý plán jejich rozmístění. Okrasné stromy je možné řezem udržovat malé, ale pokud si chcete naplno užívat krásu přirozeně rostlých dřevin, je nutné pečlivě vybrat to správné místo. Některé druhy stromů totiž mohou po letech přerůst i výšku domu a zabírat pomyslný kruh o průměrů až 15 metrů i více.

Nový občanský zákoník nyní udává, v jaké minimální vzdálenosti od hranice pozemku se mohou nacházet stromy v závislosti na jejich výšce. Správným plánováním vysazování stromů si tak můžete ušetřit mnoho budoucích problémů a nepříjemností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21626 (zahrada-bydleni.cz#9821)


Diskuze a zkušenosti

Honza L. | 09.06.2014 12:11
Re: Návrhy a realizace zahrad - Opava a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář