Nápady pro vaši zahradu - zahradní efekt

Zahradní koberec - bylinky na zahradu. Zahrada a vodní prvky - skleňené válce a skleněné kuličky. Zahradní květináče - výběr květináčů. Houpačky na zahradu. Vodní příkop na zahradu.

Zahradní koberec - bylinky na zahradu

Udělejte si ze zahrady obývací pokoj! Zahradní koberec utkaný z různých druhů tymiánu
promění zahradu doslova ve voňavý obývací pokoj. Fialové, růžovočervené květy a tmavě i světle zelené listy - kombinace vytvoří jedinečný kontrast. Koberec z půdopokryvných rostlin se bude skvěle vyjímat i na menších plochách. Zkuste je posadit i mezi dlaždice.

Zahrada a vodní prvky - skleňené válce a skleněné kuličky

Voda dodá každé zahradě zvláštní atmosféru. Vodní prvky harmonicky zasazené do prostoru se vejdou i na menší zahradu. Využijte skleněné válce (čím budou vyšší, tím lépe) a naplňte je barevnými skleněnými kuličkami (barevně laděné s přírodou), poté je až po okraj naplňte vodou. Voda člověka magicky přitahuje a osvěžuje, díky odrazu světla budou kuličky vypadat jako vzduchové bubliny.

Zahradní květináče - výběr květináčů

Líbí se vám neobvyklé květináče, ale při koupi vás vždy odradí cena? Vytvořte si své vlastní květináče i z obyčejných hliněných. Potřebujte pouze** barvy odolné proti vodě a dobré nápady**. Pokuste se sladit barvu květů s barvou květináčů. Pěkně působí několik květináčů se stejným vzorem vyrovnaných do řady na zdi nebo terase.

Houpačky na zahradu

Vlastníte starou houpačku zavěšenou na stromě a nepoužíváte ji? S pomocí popínavých rostlin z ní uděláte zajímavou dekoraci. Jak na to? Na obou koncích dřevěného sedátka vyřežte kruhové otvory pro hliněné květináče (musí zapadnout až po okraj). Do květináčů vysaďte popínavé rostliny, které se budou pnout po provaze vzhůru.

Vodní příkop na zahradu

Vytvořte si na zahradě mělký vodní příkop. Ani není potřeba zahrada na kopci, stačí jej při stavbě lehce** sespádovat.** Voda pak z jednoho konce vytéká z vřídla a pomalu teče k opačnému konci (zde je přečerpávána zase zpět k prameni). Pro dokonalý zahradní efekt** vyložte koryto potoka oblázky a většími valouny.**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21619 (zahrada-bydleni.cz#9773)


Přidat komentář