Dešťová voda a zavlažovací systémy

Dešťová a užitková voda. Dešťová voda a její využití v zahradě. Zadržování dešťové vody. Automatický zavlažovací systém - šetření vodou. Výhody automatického zavlažovacího systému.

Dešťová a užitková voda

Užitková voda - co je to užitková voda

Užitková voda je zdravotně nezávadná voda, která není určena k pití nebo vaření.

Dešťová voda - so je to dešťová voda

Dešťová voda je přirozená srážková voda, která nebyla znečištěna použitím. Těsně před dopadem na povrch obsahuje dešťová voda řadu látek, např. rozpuštěné plyny, látky zachycené průchodem atmosférou a podobně. Použitím dešťové vody po filtraci získáte kvalitní měkkou vodu, kterou můžete používat také na zalévání květin. Nezanedbatelný je při používání dešťové vody i ekologický přínos.

Dešťová voda a její využití v zahradě

Pokud budeme využívat „dešťovku” klesne vám spotřeba pitné vody až o 50 %. Pro zachytávání a akumulaci dešťové vody jsou již dnes dostupné různě velké a vybavené nádrže od 1,6m3 až do 6,5 m3 . Lze si vybrat od samostatné nádrže až po kompletní sadu s dokonalou filtrací, čerpací technikou a řídící automatikou. Důležitá je také instalace těchto nádrží, která nevyžaduje betonáž, což podstatně snižuje celkové náklady.

Zadržování dešťové vody

Dešťová voda se zadržuje a svádí nejčastěji z plochy střech. Tato voda je velmi vhodná k zalévání zahrady. Postačí vám pouze nainstalovat si jednoduchý filtr a ponorné čerpadlo, které automaticky vypíná při nízké hladině vody v jímce. Pokud dojde při velkých deštích k přeplnění jímky, voda automaticky přeteče do trativodu nebo kanalizace.

Automatický zavlažovací systém - šetření vodou

Automatický zavlažovací systém je moderní závlahový systém, skládající se z mnoha komponentů (například výsuvné postřikovače, elektromagnetické ventily, vodovodní potrubí a spousta dalších nezbytných prvků), které jsou ukryty pod úrovní terénu. Při automatickém otevření přívodu vody přes elektromagnetický ventil pomocí ovládací jednotky se postřikovače vysunou nad terén, proběhne závlaha dané části pozemku a po skončení se opět zasunou zpět do pouzder. Ovládací jednotka zajistí bezobslužný chod a pomocí srážkového čidla odstaví v deštivém období systém z provozu.

Výhody automatického zavlažovacího systému

  • A **utomatická závlaha ušetří až 30 % spotřeby vody.
    **
  • Zavlažování pomocí postřikovačů probíhá pravidelně ve stejný čas a stejné intenzitě, což znamená, že systém dodává rostlinám a trávníku přesné množství vody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21608 (zahrada-bydleni.cz#8783)


Diskuze a zkušenosti

martan | 12.06.2012 17:51
nádrže v kleci 1000l Dobrý den, ráda bych využívala dešťovou vodu. Poraďte mi jestli je možné zakopat do země nádrže v kleci na 1000l a propojit je jako spojené nádoby. Pak bych nechala nainstalovat čerpadlo kterým bych zalévala zahradu. Děkuji

Šípěnka | 21.04.2015 12:17
Re: Dešťová voda a zavlažovací systémy Já se svépomocí vyrobeným zavlažovacím systémem nemám moc dobré zkušenosti. Manžel ho taky kdysi vyráběl, ale nedopadlo to moc dobře, po dvou letech nefungování už mi došla trpělivost a rozhodla jsem se pro profesionální firmu. Když už to mělo stát peníze, tak ať je to udělané pořádně. Přes stránky http://www.toro-zavlahy.cz jsem dostala kontakt na opravdu odborníky, všechno vyměřili, vypočítali a nainstalovali přesně tak, jak bylo potřeba. AZS nám slouží už tři roky, a nemůžu si ho vynachválit. Už netrávíme žádné dlouhé hodiny u konve nebo stříkací hadice :-)


Přidat komentář