Sedmikráska obecná

Tuto něžnou, dobře známou rostlinu můžeme nalézt na téměř každém trávníku. Jméno sedmikráska je výstižné, neboť tato rostlinka je opravdu krásná po sedm měsíců v roce....

Sedmikráska obecná

Tuto něžnou, dobře známou rostlinu můžeme nalézt na téměř každém trávníku. Jméno sedmikráska je výstižné, neboť tato rostlinka je opravdu krásná po sedm měsíců v roce.

Sedmikráska obecná - účinné látky

Sedmikráska obecná obsahuje saponiny, třísloviny, hořčiny, silici, sliz, minerální látky, pryskyřice, organické kyseliny, flavonoidy, insulin.

Sběr -sedmikráska obecná

Sbírá se květ nebo kvetoucí nať, nejlépe na jaře, kdy obsahuje nejvíce účinných látek.

Sedmikráska obecná - využití jako lék

Sedmikráska podporuje vykašlávání, působí protizánětlivě, svíravě a hojivě. Osvědčila se při zánětech močových cest a při zánětu ledvinových klubíček (navštivte naši internetovou lékárnu). Zevně ve formě koupelí se užívá při různých kožních chorobách jako jsou ekzémy, lupénka, lišeje, vyrážky či akné a taktéž na špatně se hojící rány.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21547 (zahrada-bydleni.cz#7017)


Přidat komentář