První jarní květiny

Hvězdníky nazýváme také amarylis. Cibule hvězdníků bývají v prodeji už od Vánoc. Cibule zasaďte do květináče se substrátem pro pokojové rostliny. Cibule by měly asi z poloviny vyčnívat. Dopřejte jim teplé a světlé místo a pravidelnou zálivku.

Co udělat jako první?

  • Začněte už na podzim. Do květináčů z platu vysázejte cibulky tak, aby jejich špičky vyčnívaly.
  • Půda by měla být lehká, s přídavkem rašeliny či písku.
  • Nádoby musíte zapustit do půdy a přikrýt. Nejlepší je nevytápěný skleník nebo fóliovník. Můžete je však dát i do záhonu, ale označte si místo, protože pod sněhem byste je jen těžko hledali.
  • Během podzimu cibule zakoření. Modřence a Hyacinty můžete přenést domů už v prosinci, tulipány pak v únoru a narcisy až v březnu.
  • Teplotu zvyšujte postupně. Pokud dáte cibuloviny do tepla ihned, vytáhnou se do výšky.

Květina - narcis

I s narcisy si můžete užívat předčasného jara doma v teple. Rychlené a odkvétající cibuloviny nevyhazujte, zkuste je dát do volné půdy. Je naděje, že příští sezónu vykvetou, i když jejich květenství už nebude tak silné.

Květina - hvězdník

Hvězdníky nazýváme také amarylis. Cibule hvězdníků bývají v prodeji už od Vánoc. Cibule zasaďte do květináče se substrátem pro pokojové rostliny. Cibule by měly asi z poloviny vyčnívat. Dopřejte jim teplé a světlé místo a pravidelnou zálivku. Hvězdník většinou nejprve vykvete a pak teprve se objeví listy, ale může to být i naopak.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21561 (zahrada-bydleni.cz#9000)


Přidat komentář