Pokojové rostliny do bytu

Pokojové rostliny do bytu. Australští vědci přišli na to, že rostliny dokážou snížit znečištění v pokoji až o 70 %. Dokonce už tři rostliny v místnosti mohou zlepšit kvalitu ovzduší.

Pokojové rostliny do bytu

Suchý vzduch, prach a různé škodlivé látky v uzavřené místnosti způsobují mnohé zdravotní potíže. Správně vybrané pokojové květiny jim mohou také předcházet. Rostliny v místnostech zlepšují vzduch a přidávají nám na optimismu.

Pokojové rostliny pro kvalitní ovzduší

V místnostech se nacházejí různí roztoči, kteří se skrývají téměř všude – v barvách na stěnách, v kobercích, nábytku, na záclonách, v matracích apod. Dokonce znečištění v místnosti bývá o to větší, čím novější je vybavení místnosti. Australští vědci přišli na to, že rostliny dokážou snížit znečištění v pokoji až o 70 %. Dokonce už tři rostliny v místnosti mohou zlepšit kvalitu ovzduší.

Pokojové rostliny na pohlcování prachu a špíny

Prachu se jen obtížně vyhnete, přesto omezit jej do nějaké míry můžete. Navíc v místnostech, kde nefunguje klimatizace a není možné větrat, je znečištěný vzduch tím nejhorším, protože veškeré škodliviny se točí stále dokola. Stačí, když si do kanceláří a pokojů přinesete rostlinky. Rostliny v sobě nesou elektrický náboj, který na sebe váže poletující prach. Aby však rostliny plnily svou úlohu, je nutné je udržovat v čistotě – stačí je pravidelně sprchovat nebo utírat listy navlhčeným hadříkem.

Pokojové rostliny – zvlhčující rostliny

Pokojové rostliny působí výborně proti příliš suchému vzduchu. Sliznice průdušek potřebuje vzduch s vlhkostí zhruba 40 až 55 %, jinak dochází k jejímu podráždění. Rostliny zvlhčují vzduch tím, že se ze zeminy a z jejich listů vypařuje dostatečné množství vody, která částečky prachu spojuje. Prach se pak stává těžším a rychleji klesá k zemi. A tak se snižuje riziko infekcí dýchacích cest. Rostliny se však musí pravidelně čistit. Odbourat oxid uhličitý ze vzduchu vám pomůže např. zelenec chocholatý.

Pokojové rostliny – uklidňující rostliny

Pohled na zelené rostliny uklidňuje nervovou soustavu. Je prokázáno, že rostliny v kanceláři vyvolávají v zaměstnancích spokojenost s prací a v nemocnici dokonce zmírňují strach pacientů z bolesti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21598 (zahrada-bydleni.cz#9661)


Přidat komentář