Pokojové rostliny a škůdci

Housenky a housenice, roztočíci, listové miny, červci a nosatci. Rozpoznání jednotlivých škůdců a nejúčinnější způsoby jejich likvidace. Roztočíci vypadají podhledem lidského oka jako zrnka prachu, proto si jich ani nemusíte všimnout.

Housenky a housenice pokojové rostliny a škůdci

Housenky a housenice jsou larvy různých druhů hmyzu. Požírají pupeny a listy a postupují směrem nahoru. Housenky co nejdříve sesbírejte a napadené výhonky odstraňte. Rostlinu pak postříkejte některým z insekticidů.

Roztočíci a škůdci

Roztočíci vypadají podhledem lidského oka jako zrnka prachu, proto si jich ani nemusíte všimnout. Rozmnožují se hlavně ve vlhkém prostředí, shromažďují se v pupenech a na vrcholcích výhonků a živí se rostlinnými tkáněmi. Mohou způsobit svrašťování listů a hnědé skvrny. Protože na ně insekticidy nepůsobí, je lepší napadenou rostlinu úplně zlikvidovat.

Listové miny a pokojové rostliny

Tzv. listové miny jsou chodbičky larev vrtalek. Napadeným rostlinám obvykle nijak moc neublíží, stačí proto utrhnout a zničit napadené části.

Červci a pokojové rostliny

Červec je bílý hmyz pokrytý bílým popraškem. Může napadat kteroukoliv část rostliny včetně jejich kořenů. Nejraději si pochutnává na kaktusech a sukulentech. Červců se zbavíte tak, že je z rostliny setřete navhčeným hadrem nebo je postříkáte směsí vody a denaturovaného lihu (v poměru 1:1).

Nosatci a pokojové rostliny

Nosatci jsou bílé larvy žijící v půdě a živící se kořeny rostlin. Nejaktivnější jsou v noci, kdy je můžete vidět na povrchu půdy. Příznakem napadení nosatcem je většinou náhlé zvadnutí rostliny. Těchto škůdců se zbavíte tak, že polijete zeminu roztokem gama-HCH.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21589 (zahrada-bydleni.cz#9559)


Diskuze a zkušenosti

Iveta Maurenzova | 22.06.2016 05:59
Dobry den, nevim co mam dělat, mam v bytě bile housenky, vubec nevim odkud lezou, ale na kytkach nevidím žádnou housenku, lezou po zdech a stropě, děkuji

Iveta Maurenzova | 22.06.2016 06:01
Dobry den, nevim co mam dělat, mam v bytě bile housenky, vubec nevim odkud lezou, ale na kytkach nevidím žádnou housenku, lezou po zdech a stropě, děkuji


Přidat komentář