Pokojové rostliny a jejich výběr do bytu

Pokojové rostliny vhodné do bytu - obývací pokoj. Vnitřní rostliny do haly a firmy. Rostliny do bytu - ložnice, kuchyně, koupelny atd. Haly jsou obvykle úzké a dostává se do nich málo světla naopak koupelna je nejvlhčí místnost bytu.

Vhodné rostliny do haly

je první místnost, kterou spatří každý návštěvník, proto je třeba vybírat rostliny, které pomohou vytvořit příjemnou atmosféru. Haly jsou obvykle úzké a dostává se do nich málo světla. Díky neustálému otevírání a zavírání dveří je zde také častý průvan a výkyvy teplot. Existují však rostliny, které se těmto podmínkám dokáží přizpůsobit. ## Vnitřní rostliny do haly a firmy

  • cisus antarktický
  • aglaonema
  • kořenokvětka vyvýšená
  • řemenatka oranžová
  • prodara japonská
  • břečťan popínavý

** Záleží nejen na správném výběru pokojových rostlin, ale také na správném výběru hnojiva, kterým se budou rostliny následně přihnojovat.
**## Pokojové rostliny vhodné do bytu - obývací pokoj

je obvykle prostorný, teplý a dobře osvětlený pokoj. Ústřední topení však vysušuje vzduch, proto je třeba jej občas zvlhčovat (stačí, když rostlinky občas pokropíte vodou).

Bytové rostliny - obyvák

Do obývacího pokoje se hodí:
- hortenzie - fíkovník nebo dračinec, kterému nevadí ani průvan nebo časté výkyvy teplot. - begonie - azalka - kroton pestrý - difenbachie skvrnitá - dračinec obroubený - některé druhy fíkovníků a filodendronů.

Pokojové rostliny vhodné do ložnice

V ložnici jsme obvykle ospalí a krásu okolních květin příliš nevnímáme. Stejně tak zde často zapomínáme na péči o ně. Teplota ložnice je obvykle mírná, s dobrým světlem. ## Rostliny do bytu - ložnice

Hodí se zde rostliny, které nevyžadují mimořádnou péči. Mezi ně patří např. bramboří k, který přežije, i když na něj občas zapomenete. Dále můžete vysadit:
- fuchsii zahradní - pelargonii zahradní - jasmín mnohokvětý - jonátku africkou.

Pokojové rostliny vhodné do kuchyňě

je ideální pro pěstování sezónních rostlin, které můžete pravidelně obměňovat. **Vybírejte rostliny, kterým vyhovuje teplo, vlhko a mírné osvětlení. **## Vhodné rostliny do kuchyně

Do kuchyně se nemusíte bát dát **:
- **netýkavku Wallerovu - břečťan popínavý - pochvatec ozdobný - šplhavnici a pokojové trávy jako je např. pruhovatka nebo podeňka.

Rostliny do koupelny

je nejvlhčí místnost bytu, což vyhovuje mnoha rostlinám. Pozor však na rapidní výkyvy teplot – mohou rostlinám způsobit plísňová onemocnění. ## Vhodné rostliny do koupelny

Klimatické podmínky koupelny vyhovují šáchoru střídavolistému, kterému nevadí stín a vlhké prostředí přímo vyžaduje. Přizpůsobí se také netík, sleziník hnízdovitý, kalatea, chamedeora sličná, fíkovník šplhavý nebo pepřinec šplhavý.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21592 (zahrada-bydleni.cz#9577)