Dendrobium

Dendrobium zaléváme opatrně, protože nesnáší přemokření. Před další zálivkou se radši prsty přesvědčíme, zda-li je povrch zeminy v květináči suchý. K zalévání se používá pouze měkká, odstátá voda pokojové teploty nejlépe teplá.

Dendrobium

Rod dendromium má přibližně 900 druhů. Tento druh orchideje je nejrozsáhlejší. Vyskytují se od Japonska až po Filipíny a také v Austrálii. Většina z nich roste epifyticky na stromech, pouhá hrstka z těchto druhů orchidejí roste na zemi nebo na skalách. Rostlina má ráda světlo, ale ne přímé slunce. Dendrobiu vyhovuje normální pokojová teplota kolem 20°C , maximum 25°C. V zimě by neměla teplota při pěstování rostliny klesnout pod 15°C.

Péče a zalévání rostliny

Dendrobium zaléváme opatrně, protože nesnáší přemokření. Před další zálivkou se radši prsty přesvědčíme, zda-li je povrch zeminy v květináči suchý. K zalévání se používá pouze měkká, odstátá voda pokojové teploty nejlépe teplá. Pěstujeme-li rostlinu v zimě v chladnu, omezíme zálivku. Vzdušná vlhkost by se měla pohybovat kolem 80%.

Speciální hnojení

Od března do září, 1x za 14 dní přihnojujeme speciálními tekutými hnojivy pro orchideje, které neobsahují vápno. Přesazujeme pouze tehdy, jestliže kořeny orchideje vyčnívají z květináče a zpomaluje se růst rostliny. Dendrobium se přesazuje přibližně po třech až čtyřech letech do nepříliš velkého květináče, který by však nebránil správnému růstu rostliny. Používáme speciální koupenou půdní směs pro orchideje.

Jak se rozmnožuje rostlina

Dendrobium rozmnožujeme dělením a vzdušnými kořeny.

Dendrobium - choroby

 • Hnědé skvrny na listech

  Jsou-li skvrny tvrdé a suché, příčinou je popálení sluncem. Skvrny neodstraňujte, ale zajistěte před přímými slunečními paprsky přistínění. Jsou-li skvrny měkké, je to příznak houbové choroby. V tomto případě napadanou část rostliny ihned odstraňte.

 • Vodorovný nebo skloněný růst

  Nejčastější příčinou je nedostatek světla, orchideje totiž potřebují velice dobré osvětlení. Pokud však má orchidej dostatek světla a přesto je skleslá, možnou příčinou je nesprávná zálivka.

 • Plesnivý povlak na listech

  Příčinou je padlí, které se může se šířit při častém mlžení listů za chladna, a také pokud je vypařování vody z listů omezené.

 • Žádné květy

  Příčinou jsou nevhodné podmínky prostředí, ve kterém orchidej pěstujete. Tato příčina se zároveň také projevuje nezdravým růstem orchideje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21557 (zahrada-bydleni.cz#8805)


Přidat komentář