Červený rybíz

Červený rybíz je opadavý listnatý až 2 metry vysoký keř. Jeho listy jsou střídavé, zašpičatělé, zubaté, okrouhlé a na okraji pýřité. Květy červeného rybízu jsou oboupohlavní, zelené a nacházejí se v úžlabí listů.

Červený rybíz - čeleď

Lomikamenovité (Saxifragaceae)

Červený rybíz – původ

Červený rybíz pochází ze západní Evropy.

Červený rybíz – sbíraná část

Plody, listy

Červený rybíz – charakteristika

Červený rybíz je opadavý listnatý až 2 metry vysoký keř. Jeho listy jsou střídavé, zašpičatělé, zubaté, okrouhlé a na okraji pýřité. Květy červeného rybízu jsou oboupohlavní, zelené a nacházejí se v úžlabí listů. Uspořádány jsou do převislých hroznů. Kůra rybízu je černošedá. Plodem je červená bobule.

Červený rybíz – využití

Plody červeného rybízu jsou jedlé a dělá se z nich kompot, marmeláda, džem, rosol, sirup a víno. Listy červeného rybízu se používají v lidovém léčitelství.

Červený rybíz – účinky na organismus

  • Při léčbě horečnatých nemocí
  • Při některých střevních chorobách
  • Podporuje správné trávení
  • Působí močopudně

**
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21508 (zahrada-bydleni.cz#6085)


Přidat komentář