Střešní zahrada - zahrada na střeše

Střešní zahrada představuje možnost jak si zřídit kousek přírody a okrasného zahradního zákoutí i ve městě. Počítejte s tím, že se nejedná o nijak levnou záležitost, ať už jde o materiál, rostlinstvo, výstavbu i o její údržbu.

Střešní zahrada a zatížení střechy

Střešní zahrada je náročnější především na požadované zatížení střešní konstrukce. Přeměnit část střechy na zahradu lze jen tehdy, pokud se už v návrhu stavby počítá se značným zatížením. Celá realizace a projekt by měl být na odbornících – jen tak předejdete následujícím problémům.

Střešní zahrada - zahrada na střeše

Vyžaduje značné zatížení střechy, protože vytváří dokonalou iluzi „pozemské” zahrady – i s vysázenými stromy a keři a zatravněnou plochou. Tato zahrada je samozřejmě náročnější nejen finančně, ale také na následující údržbu.

Střešní zahrada - okrasná zahrada

Okrasová střešní zahrada nevyžaduje takové zatížení střešní konstrukce. Střecha je osázená zejména osázenými truhlíky s druhy rostlin, které jsou odolné vůči extrémním podmínkám a nevyžadují takovou péči. Nároky na její údržbu jsou minimální.

Střešní zahrada – vhodné rostliny

Rozhodněte se, jestli chcete rostliny pěstovat v stabilně vybudovaných konstrukcích, nebo v přenosných nádobách. V prvním případě je třeba, aby konstrukce záhonku byla co nejlehčí, s možností drenáže a přiměřeného kořenového prostoru pro dospělé rostliny. Pro okrasnou střešní zahradu volte rostliny, které nepotřebují žádnou další údržbu a zálivku. Tyto rostliny obměňují pohled na zahradu po celý rok. Vhodné jsou byliny, které se poměrně rychle rozrůstají. Střešní zahrada, která je zazelenalá ve větší ploše, by měla volit rostliny, které jsou suchomilné a postačí jim minimální zálivka. Mezi nenáročné rostliny patří např. netřesk, levandule, kalina, zimolez, brsleny, lobelka, rozchodník, violky, třezalka, chrpa, akát, ptačí zob, kosodřevina.

Střešní zahrada ve městě

Střešní zahrada představuje možnost jak si zřídit kousek přírody a okrasného zahradního zákoutí i ve městě. Počítejte s tím, že se nejedná o nijak levnou záležitost, ať už jde o materiál, rostlinstvo, výstavbu i o její údržbu. Náročná je také doprava materiálu na střechu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21471 (zahrada-bydleni.cz#9536)


Přidat komentář