Rzivost - ochrana a léčba

Účinnou ochranou může být rovnoměrná zálivka, snížení vlhkosti vzduchu, odstraňování napadených listů a částí rostlin. Na vrchní straně listů se objevuji světlé žluté polštářky spór. Spóry se přenášejí vzdušnými proudy.

Rzivost na rostlinách

Rezavění listů způsobuje Phragmidium, Puccinia. Je to napadení listů houbovou chorobou. Na vrchní straně listů rostlin se objevuji světlé žluté, později hnědé polštářky spór. Spóry se přenášejí vzdušnými proudy. Z druhé strany listů jsou vidět oválné skvrny.

Ochrana rostlin před rzivotí

Účinnou ochranou může být rovnoměrná zálivka, snížení vlhkosti vzduchu, odstraňování napadených listů a částí rostlin.

Chemická ochrana rostlin napadených rzivostí

Na postřik rostlin napadených rzivostí můžete použít fungicidní přípravky Topaz a Vectra. Ošetření je vhodné provádět 2 krát až 3 krát za 10 dní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21435 (zahrada-bydleni.cz#9052)


Přidat komentář