Ředkvičky a zdraví

Ředkvičky jsou výbornou zeleninou, která má příjemně štiplavou chuť. Existuje více druhů od maličkých červených kuliček po obrovské různo barevné odrůdy. Ředkvičky posilují imunitu.

Ředkvičky na plísně i na hubnutí

Ředkvičky obsahují velké množství vitaminů C a kyseliny listové. Organismu dodávají i vápník, síru, karoten, draslík a vitamin B. Ředkvičky působí v těle antibakteriálně a zároveň ničí plísně ve střevech, sliznici a žaludku (díky obsahu hořčičných olejů). Při hubnutí klidně do svého jídelníčku zařaďte ředkvičky, obsahují jen 80 kJ na 100 g.

Pozitivní účinky ředkviček

  • ředkvičky odstraňují zácpu
  • působí proti plynatosti
  • snižují cholesterol
  • uvolňují hleny při kašli
  • působí na onemocnění žlučníku, žaludku i průdušek

Jak jíst ředkvičky?

Ředkvičky jsou výborné syrové, zkuste si je přidávat do salátů, předkrmů i pomazánek. Chutnají také v polévkách i jako příloha k masu. Ředkvičky podávejte ihned po nakrájení, časem ztrácejí cenné vitamíny a minerály.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21419 (zahrada-bydleni.cz#7183)


Přidat komentář