Bříza bradavičnatá

Bříza bradavičnatá. Listy břízy mají poměrně dlouhý řapík. Bříza kvete v dubnu a květnu. Bříza bradavičnatá a přírodní medicína. Odvary z listů břízy jsou močopudné. Bříza a úleva při revmatických bolestech. Recept na močopudný odvar z břízy.

Bříza bradavičnatá

Vysoký strom s mohutnou korunou. Kůra je zpočátku hladká a hnědá. Starší kůra je bílá, rozpraskaná a olupující se.

Listy břízy mají poměrně dlouhý řapík

jsou trojúhelníkového až vejčitého tvaru, dvakrát pilovité. Listy se sbírají časně zjara. V době, kdy jsou ještě lepkavé a nejúčinnější. Listy břízy se suší v tenké vrstvě. Květem jsou jehnědy a plodem okřídlená nažka.

Bříza kvete v dubnu a květnu

Bříza je hojně rozšířený strom a najdete ji v zahradách, parcích, lesích i na loukách.

Bříza bradavičnatá a přírodní medicína

V přírodní medicíně se bříza užívá na řadu nemocí. V mladých listech se nachází terpeny, flavonoidy a pryskyřice.

Odvary z listů břízy jsou močopudné

mírní záněty močových cest a mírní otoky způsobené onemocněním ledvin a srdce.

Březová šťáva je bohatá na glukózu, fruktózu a vitamíny skupiny B. Pije se při poruchách funkce jater a ledvin. Pokud budete užívat březovou šťávu denně, posílíte organismus a v častých případech dochází i k úbytku váhy. Březová voda prospívá i pokožce hlavy (vlasy se méně mastí a jsou silnější), zpomaluje činnost mazových žláz a používá se při léčbě kožních nemocí.
Pupeny břízy vyvolávají pocení a působí protizánětlivě. Užívá se při nachlazení a horečnatých stavech.

Bříza a úleva při revmatických bolestech

Větévky břízy přinášejí úlevu při revmatických bolestech (větévky rozložte pod prostěradlo a tuto metodu dodržujte po dobu nejméně půl roku).

Recept na močopudný odvar z břízy

Dvě lžíce sušených listů břízy zalijte dvěma sklenicemi horké vody. Spařte po dobu 10 minut a odvar pijte třikrát denně mezi jídly.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21417 (zahrada-bydleni.cz#6740)


Přidat komentář