Rychlení narcisů, tulipánů - cibulovin

Světlo potřebují narcisy a tulipány. Tmu vyžadují hyacinty (preparované zase světlo) a krokusy. K rychlení se používají především narcisy, hyacinty, kosatce, tulipány, hvězdníky, modřence, sněženky, bledule, ladoňky a krokusy.

Rychlení - narcisy, hyacinty, kosatce, tulipány

K rychlení se používají především narcisy, hyacinty, kosatce, tulipány, hvězdníky, modřence, sněženky, bledule, ladoňky a krokusy. Přednost dáváme větším cibulkám, které mají dostatek zásobních látek. U tulipánů a narcisů by měl být průměr alespoň tři centimetry, hyacinty by měly mít v průměru pět centimetrů. Běžné cibule potřebují k vykvetení 6 až 8 týdnů.

Substráty pro narcisy, hyacinty, kosatce, tulipány

Cibulky zasadíme do lehké písčité půdy s přídavkem rašeliny a perlitu mělce, aby jim vyčnívaly špičky. Podle druhu je umístíme do tmavé chladné nebo středně teplé místnosti, a nebo naopak na dobře osvětlené místo bez přímého slunce.

Cibuloviny, které potřebují k rychlení světlo

Světlo potřebují narcisy a tulipány. Nedostatek světla, vyšší teplota a suchý vzduch vede k vytahování rostlin do výšky, deformování květů nebo usychání poupat. Když cibule zakoření, přeneseme nádoby do teplé místnosti, kde se teploty pohybují okolo 10-12 °C a asi za dva týdny zvýšíme teplotu na 16 až 18 °C.

Cibulnaté rostliny, které vyžadují k rychlení tmu

Tmu vyžadují hyacinty (preparované zase světlo) a krokusy. Když se objeví poupata, přeneseme je na světlo.

Jak dlouho trvá rychlení cibulovin

  • Narcis – 10 týdnů, preparované cibule 6 týdnů
  • Kosatec – 6 týdnů
  • Tulipán – 10 týdnů, preparované cibule 8 týdnů, 9°C
  • Hyacint – 10 týdnů, preparované cibule 6 týdnů, 12–15°C
  • Modřenec – 10 týdnů
  • Krokus – 10 týdnů, 16–18°C
  • Čtyřlístek (Oxalis) – 8 a více týdnů, 12–16°C
  • Zornice (Hippeastrum) – 10 i více týdnů, 18–20°C

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21384 (zahrada-bydleni.cz#9059)


Přidat komentář