Rozchodník opičí ocásek - pěstování

Rozchodník není náročný na pěstování. Vyžaduje jen světlé, slunné stanoviště a běžnou pokojovou teplotu. Protože rostlina pochází z Mexika, je zvyklá na nedostatek vláhy a zalévat ji stačí jen mírně. Snáší dobře i suchý vzduch.

Rozchodník opičí ocásek - odrůdy

  • Sedum morganianum
  • Sedum rubrotinctum
  • Sedum sieboldii
  • Sedum adolphii
  • Sedum pachyphyllum

    Jako pokojová rostlina se nejlépe hodí Sedum morganianum.

Rozchodník opičí ocásek - sedum morganium

Rozchodník neboli opičí ocásek patří mezi plazivé rostliny s kulatými dužinatými listy šedozelené barvy. Stonky mohou být až metr dlouhé, v létě se mohou objevit růžové květy.

Rozchodník opičí ocásek - pěstování

Rozchodník není náročný na pěstování. Vyžaduje jen světlé, slunné stanoviště a běžnou pokojovou teplotu. Protože rostlina pochází z Mexika, je zvyklá na nedostatek vláhy a zalévat ji stačí jen mírně (dvakrát týdně, v zimě jednou týdně). Snáší dobře i suchý vzduch.

Rozchodník opičí ocásek - substrát a hnojení

Jako substrát můžete použít směs kompostu a písku v poměřu 1:1 nebo zakoupit substrát pro kaktusy. Hnojení není třeba.

Množení rozchodníku

Rozchodník se množí čerstvými semeny, řízky ze střední části stonku nebo listovými řízky.

Rozchodník opičí ocásek - přesazování rozchodníku

Pokud chcete rozchodník přesadit, čiňte tak vždy na jaře. Nepřesazujte však častěji než jednou za rok. Více se o přesazování dozvíte zde.

Rozchodník opičí ocásek - umístění rozchodníku

Tato rostlina nejlépe vynikne v závěsné nádobě, ale hodí se i do okenních truhlíků (uvidíte, jak vám zahrada zkrásní). V létě prospívá lépe venku (umístěte proto rostlinu na balkón). V zimě vyžaduje chladné a světlé zimování (10-12°C).

Rozchodník opičí ocásek - choroby rozchodníku

Při nedostatku světla, nedostatečném zalévání nebo prudkých výkyvech teplot rozchodník shazuje dolní lístky a nechává holý stonek. Půda by nikdy neměla být přeschlá ani převlhčená (na příliš vlhkém stanovišti může být rozchodník napaden hnilobou).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21391 (zahrada-bydleni.cz#9361)


Přidat komentář