Magnólie a jejich pěstování

Nejideálnější je vysazovat magnólie na jaře ještě před rašením, nejlépe s kořenovým balem. Magnólie pěstované v kontejnerech můžeme vysazovat během celého roku, dávejte však při výsadbě pozor na křehké dužnaté kořeny.

Magnólie

Magnólie potřebují přiměřeně vlhké půdy, vyhovují jim půdy spíše těžší, humózní a vzdušné. Pro pěstování magnólií jsou nevhodné půdy vápenaté, jílovité a slínovité. Mladé rostliny potřebují zpočátku půdy kyselé.

Období vysazování magnolií

Nejideálnější je vysazovat magnólie na jaře ještě před rašením, nejlépe s kořenovým balem. Magnólie pěstované v kontejnerech můžeme vysazovat během celého roku, dávejte však při výsadbě pozor na křehké dužnaté kořeny. Rostliny zakořeňují poměrně snadno. V prvních letech po výsadbě jsou magnólie citlivé na nízkou teplotu. Magnólií je známo asi 80 druhů. Rostou převážně v Severní Americe a v Asii. Některé druhy se pěstují jako okrasné dřeviny v parcích, například kříženec Magnolia soulangeana.

Co se nejčastěji pěstuje

Nejčastěji se pěstuje Magnolia x soulangeana, mezidruhový kříženec s velkými růžovými květy. K oblíbeným patří také bělokvěté Magnolia stellata, Magnolia salicifolia a Magnolia kobus, fialové květy má Magnolia lilioflora ’Nigra’ a Magnolia rustica ’Rubra’.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21365 (zahrada-bydleni.cz#8844)


Diskuze a zkušenosti

Jarka | 28.05.2011 16:50
semeníky a stříhání magnolie Dostala jsem magnolii, měla asi m1/2 metru a měla 53 květů, ted dokvétá poslední, po odkvětu, zůstaly semeníky, mám je ulomit nebo nechat a mám jí sestříhat, bylo mě to doporučeno, ale mě je to líto. Nebo je to jak u ibišku, řím víc se stříhá,tím víc kvete, mám ji v květináči a chci ji přesadit na jihozápad, je to vhodné ???? Děkuji Jarka Kuželková


Přidat komentář