Aglaonema - pěstování

Aglaonemě vyhovuje normální pokojová teplota kolem 20°C maximum 25°C. V zimě by neměla teplota při pěstování rostliny klesnout pod 15°C. Červené bobule, které uzrají z květů, jsou velmi jedovaté!

Aglaonema - pěstování

Aglaonema k nám byla dovezena z lesů jihovýchodní Asie, kde byla objevena na konci 19. století. Aglaonema vytváří květy v podobě toulců, ze kterých vznikají červené bobule, které jsou velmi jedovaté. Rostlině vyhovuje takřka jakékoliv umístění, avšak rostlina by neměla být na přímém slunci. Spokojí se s místem v polostínu. Aglaonemě vyhovuje normální pokojová teplota kolem 20°C maximum 25°C. V zimě by neměla teplota při pěstování rostliny klesnout pod 15°C.

Aglaonema - zalévání

Zálivka je od jara do podzimu velmi hojná, v zimě mírná. K zalévání se používá pouze měkká, odstátá voda pokojové teploty nejlépe teplá. Aglaonema má ráda vlhko, proto v letních parnech rostlinu jednou týdně orosíme. Vzdušná vlhkost by se měla pohybovat kolem 85%.

Aglaonema -hnojení a substrát

Od března do září, 1x za 14 dní přihnojujeme speciálními tekutými hnojivy pro pokojové rostliny, které neobsahují vápno. Protože Aglaonema roste pomalu, přesazuje se podle potřeby. Mladé rostliny přesazujeme každý rok, rostliny starší zhruba každé 2 až 3 roky. Vysazují se do širokých, ale nízkých květináčů. Pěstební substrát by měl obsahovat 2 díly drnovky, 1 díl listovky, 1 díl kompostové zeminy a 1 díl písku. Do zeminy je dobré přidat trochu dřevěného uhlí a antuky. Aglaonema dobře roste a také více kvete v úzkém květináči.

Aglaonema - množení

Aglaonemu množíme vrcholovými stonkovými řízky odebranými pozdě na jaře, které jednoduše zakořeňují přímo ve vodě.

Aglaonema -choroby

Hnědé okraje a pokroucené listy

Příčinou je umístění rostliny v chladnu a průvanu.

Aglaonema - zaschlé listy a hnědé špičky

V místnosti, kde se rostlina nachází je příliš suchý vzduch.

Aglaonema - škůdci

Svilušky, štítenky, červci a mšice.

Aglaonema - druhy aglaonem

  • Aglaonema rotundum
  • Aglaonema commutatum
  • Aglaonema commutatum „Silver Queen”
  • Aglaonema commutatum „Silver Sper”
  • Aglaonema commutatum „Aureum”
  • Aglaonema modestum
  • Aglaonema costata

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21363 (zahrada-bydleni.cz#8822)


Přidat komentář