Ženšen

V současné době ženšen z volné přírody vymizel a je zapsán v seznamu ohrožených druhů. Pěstuje se na plantážích za pomoci moderní technologie. Na trhu je k dostání více druhu ženšenu (korejský, čínský, americký a sibiřský).

Ženšen a jeho čeleď

Aralkovitá

Ženšen a jeho sbíraná část

Kořen

Ženšen a jeho charakteristika

Kořen ženšene připomíná lidské tělo. Stonek je vysoký 30 až 60 centimetrů. Listy jsou dlouhé a řapíkaté. Květy má ženšen zelenobílé a plody jasně červené. Tato rostlina je citlivá na změny přírodních podmínek, proto jsou velké problémy s jejím pěstováním.

Ženšen a jeho účinky

  • Urychluje tvorbu krve
  • Snižuje pocit žízně
  • Posiluje krevní oběh
  • Snižuje hladinu cholesterolu a vysoký tlak
  • Léčí žaludeční poruchy
  • Chrání játra
  • Zpomaluje proces stárnutí
  • Podporuje tělesnou i duševní výkonnost
  • Léčí nespavost, nechutenství a zapomnětlivost
  • Zlepšuje činnost mozku a jeho funkce (paměť, učení)

Čínský ženšen

Čínský ženšen je drahou a žádanou drogou. Je považován za standard ženšenu a věhlasné firmy ho používají pro výrobu skoro všech svých léků.

Korejský ženšen

Účinky korejského ženšenu jsou ještě silnější než ženšenu čínského. To však platí jen u rostlin přírodně sbíraných.

Americký ženšen

Americký ženšen roste v Kanadě a USA. Obsahuje pouze třetinu účinných látek než pravý ženšen.

Sibiřský ženšen

V případě této rostliny nejde o ženšen, i když patří do stejné čeledi. Přesto je sibiřský ženšen kvalitní rostlina s podobnými účinky jaké mají její jmenovci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21346 (zahrada-bydleni.cz#7502)


Přidat komentář