Zelený čaj a účinky čaje

Zelenému čaji se v poslední době přisuzují až zázračné léčivé vlastnosti, ale jako se vším, zde platí pravidlo všeho s mírou. Zelený čaj snižuje negativní účinky cigaretového kouře a je silný antioxidant.

Zelený čaj

tedy nefermentovaný, je oblíbený ve své vlasti a zemích, kde se pěstuje, tedy hlavně v Číně, Japonsku, méně už v Indii, Ceylonu a Indonésii.

Zelený čaj a jak se získává

Většinou vypadá jako keř, hlavně na zahradách, plantážích, ale ve volné přírodě z čajovníku vyroste celkem slušný strom. Čaj je tedy pouze to, co se sklidí z této rostliny. Všechny ostatní čaje by měly být spíše nazývány bylinnými nálevy.

Zelený čaj a jeho účinky

Jedná se o celkem silný kofeinový (nebo teinový, chcete-li) nápoj. Tedy přece jen o drogu, byť velice jemnou a příjemnou. Zelenému čaji se v poslední době přisuzují až zázračné léčivé vlastnosti, ale jako se vším, zde platí pravidlo všeho s mírou. Pozitivní a léčivé účinky zeleného čaje jsou samozřejmě prokázané, ale to neznamená, že když si člověk, kterému zdravý životní styl jinak nic neříká, uvaří kotel zeleného čaje, že ho to uchrání před rakovinou tlustého střeva či jinými chorobami.

Zelený čaj jako elixír

Zelený čaj je prostě zdravý a příjemný nápoj, který našemu organizmu bezesporu prospívá, ale nepřizpůsobíme-li také trochu svůj styl života, pak jeho účinky budou o dost slabší. Je tedy třeba mít na paměti, že zelený čaj v mnohém pomůže, v mnohém ulehčí i uzdraví, ale elixír na všechny choroby to není. A hlavně, jde o kvalitu, tedy čaj, o kterém víte kde byl sklízen, jak byl zpracován, zabalen nebo zda je to bezejmenný produkt, u kterého nelze zjistit původ. Zelený čaj má tedy výrazné účinky na zdraví, ale za určitých podmínek a při dodržování stravovacích pravidel. Některé kladné vlastnosti tohoto nápoje byly potvrzeny téměř na všech kontinentech.

Zelený čaj a jeho účinky na zdraví

  • Zelený čaj snižuje negativní účinky cigaretového kouře
  • Pití zeleného čaje může předcházet revmatické artritidě
  • Zelený čaj působí preventivně proti rakovině
  • Zelený čaj je nejsilnější ze všech antioxidantů
  • Pití zeleného čaje pomáhá při snižování nadváhy
  • Pití zeleného čaje může působit preventivně proti nezdravému slunečnímu záření
  • Zelený čaj prodlužuje život po infarktu
  • Zelený čaj posiluje kosti

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21350 (zahrada-bydleni.cz#7695)


Přidat komentář