Bylinné octy, likéry a oleje

Bylinné oleje. Bylinné octy. Bylinná vína. Bylinné likéry. Stejně jako u octa je i zde důležité, aby všechny rostlinné části byly ponořeny a nemohly plesnivět. Používejte pouze dobrý ocet a vysoce hodnotný olej.

Bylinné oleje

Pro přípravu bylinkového oleje je třeba počítat s jednou hrstí bylinek na l l oleje, v němž se nechají 3-6 týdnů působit. Vhodnými bylinkami pro přípravu olejů jsou pelyňky, majoránka, tymián, rozmarýna nebo šalvěj.

Stejně jako u octa je i zde důležité, aby všechny rostlinné části byly ponořeny a nemohly plesnivět. Používejte pouze dobrý ocet a vysoce hodnotný olej. Lahve dobře uzavřete, postavte na slunečný okenní parapet a denně její obsah vydatně protřepejte. Bylinkový olej nakonec přeceďte a uchovávejte jej v tmavých lahvích na chladném místě. Pak vydrží velmi dlouho.

Bylinné octy

Bylinkové octy se připravují jednoduše tak, že se bylinky, jako například estragon, bazalka, kopr nebo máta, **dají asi na měsíc vyluhovat do tmavé lahve s vinným octem. **

Bylinná vína

Na 1 l bílého nebo červeného bylinkového vína (a co teprve ovocné víno!)** se počítá s jednou plnou hrstí bylinek.** Udržuje se při pokojové teplotě a po několika týdnech se může použít. ## Bylinné likéry

K přípravě příjemné bylinkové vodky se do 1 l čisté vodky vloží jedna plná hrst bylinek a k přípravě likéru se „vodkový” výluh dosladí koncentrovanou cukrovou vodou. Nechejte 3-4 týdny vyluhovat a před použitím ještě jednou protřepejte!

Dochucovadlem hořkých bylinných likérů bývá komonice lékařská.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21352 (zahrada-bydleni.cz#9120)


Přidat komentář