Bylinky - domácí recepty

Bylinky. Tymián na hydrataci pleti. Bylinky na ústní hygienu. Bylinková koupel. Levandule, máta, měsíček zahradní, tymián, meduňka, rozmarýn, šalvěj. Použití bylinyk v kuchyni a v koupelně.

Tymián na hydrataci pleti

Pokud máte mastnou a nečistou pleť, může vám pomoci tymián. Tato bylina působí dezinfekčně, čistí póry a dodává pleti potřebnou hydrataci.** Vytvořte si pleťovou masku ze 2 polévkových lžic tvarohu a 1 lžičky pomletého tymiánu.** Směs naneste na pleť, nechte 10 minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

Bylinky na ústní hygienu

Ústní hygieně může napomoci také vlastní směs na čištění zubů. Tu si můžete vytvořit z 1 lžičky mořské soli, půl lžičky sušeného zázvoru, ze 4 lžic jedlé sody a z 6 kapek mátového oleje. Léčivé účinky mořské soli pomáhají dásním, zázvor pomáhá očistit ústní dutinu od bakterií, máta poslouží k osvěžení dechu a jedlá soda odstraňuje zabarvení chrupu.

Bylinková koupel

Nic neosvěží unavenou pleť lépe, než koupel po dlouhém dni. Pokud ke koupeli použijete ještě bylinky a olej, odměníte se nejen své pleti, ale také duši. Jako bylinky do koupele se hodí např. heřmánek, levandule, šalvěj, rozmarýn, meduňka i jiné. Směs si vytvoříte tak, že bylinky vložíte do uzavíratelné nádoby a přelijete čtvrt litrem olivového oleje. Poté nádobu necháte ustát asi na 4 týdny na chladném místě a scedíte obsah do čisté nádoby.

Bylinky

  • Levandule se používá při léčbě lupů a nadměrném vypadávání vlasů.
  • Máta působí proti bolestivým křečím trávicího ústrojí a pomáhá proti svědění kůže, při vyrážkách a kopřivkách.
  • Měsíček zahradní urychluje hojení hnisavých i špatně se hojících ran a užívá se taktéž proti plísním a alergickým zánětům kůže.
  • Tymián dodává vlhkost a působí antisepticky.
  • Meduňka uvolňuje křeče, uklidňuje a má antibakteriální účinky.
  • Rozmarýn vzpruží vaše tělo – působí proti únavě a vyčerpání.
  • Šalvěj pomáhá proti nadměrnému pocení a umí si poradit i s horečkou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21296 (zahrada-bydleni.cz#5958)


Přidat komentář