Bylinky - domácí bylinky

Aromatická bylinka, zvaná také dobromysl potřebuje dobře propustnou a lehkou půdu. Oregano můžete pěstovat v květináči nebo na obrubách skleníku. Podporuje zažívání. Ve Vaší kuchyni zkuste oregano využít při přípravě salátů, masitých pokrmů nebo pizzy...

Tymián

Tymián je aromatický a stále zelený keřík s malými šedozelenými lístky, který do Vašeho domova vnese vůni Provence. Již v dobách antiky byl velmi oblíbený. Z listů tymiánu se připravují tonizující a stimulující čaje. Má protizánětlivé účinky, používá se k léčbě zažívacích a dýchacích potíží. Velmi dobře se tymián hodí k přípravě pokrmů inspirovaných středomořskou kuchyní.

Bazalka

Pokud si bazalku vypěstujete sami, může mnoho týdnů zdobit Váš domov. Podle potřeby ji můžete využívat při přípravě letních pokrmů. Nejlepší je čerstvá bazalka v kombinaci s rajčaty nebo různými druhy sýra.

Máta peprná

Berte na vědomí, že máta peprná potřebuje dostatek světla a vlhkosti. V podobě éterického oleje má povzbuzující účinky a podporuje soustředění. Chuť máty peprné skvěle vynikne s orientálními masovými specialitami, ale hojně se také využívá při přípravě osvěžujících dezertů.

Oregano

Aromatická bylinka, zvaná také dobromysl potřebuje dobře propustnou a lehkou půdu. Oregano můžete pěstovat v květináči nebo na obrubách skleníku. Podporuje zažívání. Ve Vaší kuchyni zkuste oregano využít při přípravě salátů, masitých pokrmů nebo pizzy. Lístky oregana se používají k přípravě čajů.

Pažitka

Pažitka má lehké cibulové aroma, což se hodí všude tam, kde používáte cibuli. Ale nedoporučuje se ji zahřívat, aby se z ní nevytratil vitamin C. Pažitka snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh. Daří se ji na slunném nebo pohostinném místě. V květináčích poroste i na balkoně či okenním parapetu.

Řeřicha

Řeřicha výrazně podporuje imunitu organismu. Umístit ji můžete na slunné místo i do polostínu, ale důležitý je pravidelný přísun vláhy. Řeřichu můžete doma pěstovat po celý rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id21301 (zahrada-bydleni.cz#6658)


Přidat komentář